porady prawne
środa Styczeń 17th 2018

Jak radzić sobie z niedobrym pracodawcą?

To jak traktujesz swoją pracę i jak widzisz własny pobyt w tym miejscu zależeć będzie dużo od tego jak postrzegasz swojego pracodawcę. Termin pracodawca oznaczałby zarówno Twego bezpośredniego przełożonego i samą firmę. Jeżeli czujesz, iż masz złego pracodawcę istnieje jedynie małe prawdopodobieństwo, że pozostaniesz w tej firmie.

Lecz jakim sposobem radzić sobie ze złym pracodawcą? Nie możesz zwyczajnie zrezygnować bez przemyślenia możliwości, które masz. Co zrobisz, gdy w następnej pracy skończysz z jeszcze gorszym szefem? Będzie lepiej, jeśli poznasz metody radzenia sobie z takimi kłopotami. Oto kilka pomysłów jak radzić sobie ze złym szefem.

1. Posiadanie złego pracodawcy nie jest dobrą rzeczą, ale to nie jest czymś nowym. Ludzie mieli problemy z pracodawcami odkąd powstało pojęcie zatrudnienia. Oceń swoją sytuację i spróbuj zebrać informacje, w czym leży problem.

2. Co w głównej mierze jest Twoim problemem? Czy jest to kierownik czy może polityka firmy jako całość. Odpowiedź na te zapytywania powinna określić kierunek działania.

3. Jeżeli masz kłopoty ze swoim przełożonym spójrz na rzeczy, które możesz uczynić. Być może będzie można złożyć zażalenie na zachowanie przełożonego. Tylko nie zapominaj, że cokolwiek uczynisz nie może być sprzeczne z strategią firmy.

4. Jeśli masz kłopoty np. z kierownikiem, możesz poprosić o pomoc dział HR firmy. Ludzie obsługujący ten dział powinni być w stanie poradzić sobie z tego gatunku kłopotem.

5. Powinno się brać pod uwagę, iż skarga przeciwko konkretnej osobie winna być rzeczowa i prawdziwa. Wszystko powinno być wykazane. Jeżeli chodzi o pewnie nieporozumienie nie może to być , aby narzekać.

6. Można ot tak pomyśleć o zmianie pracy. Narzekanie na politykę firmy nie będzie czymś, co jest pozytywnie postrzegane przez wielu ludzi. Zostanie jedynie rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia.

To są niektóre z rzeczy, które możesz uczynić, ażeby poradzić sobie ze złymi pracodawcami.